Çağrı Merkezi / (0850) 885 0 435

Bize Yazın / [email protected]

IT Outsourcing

Anasayfa / Hizmetlerimiz / IT Outsourcing
Sevdiklerinizle Paylaşın

Dış kaynak kullanımı olarak da ifade edilen outsourcing; şirketlerin asıl uzmanlık alanına odaklanıp, diğer iş kollarında konunun uzmanı şirketlerden hizmet almasıdır. İş dünyasının her gün artan rekabetçi koşullarında şirketler, kendi profesyonel yetkinliklerinin yüksek olduğu alanlara odaklanarak, gereksinin duydukları diğer iş süreçlerini konunun uzmanı kuruluşlara emanet ederek.

Bu sayede daha büyük başarılar zaman ve fiyat bakımından kar elde ediyor.

Neden Dış Kaynak Tercih Ediliyor?

Ana faaliyet alanı BT (Bilgi Teknolojileri) olmayan şirketlerin her geçen gün değişen bu alanı yakından takip etmeye çalışması zor, yüksek maliyetli ve riskli oluyor. BT, dinamik yapısı nedeniyle dış kaynak yönetiminin sıklıkla ve başarıyla uygulandığı sektörlerin başında geliyor.

Şirketler operasyonlarını kesintisiz yürütmek için, yazılım, donanım, iletişim altyapısı, güvenlik gibi alanlarda dış kaynağa ihtiyaç duyuyor. Risklerini azaltabilmek için, son teknolojideki optimize süreçlerin getirdiği avantajları maliyet etkin bir şekilde uygulayacak uzmanları, başka bir firmadan hizmet alarak dış kaynak kullanımını tercih ediyor. Böylelikle BT, bir maliyet merkezi olmaktan çıkıp, kurum için yeni iş fikirlerinin ve iş yapış şekillerinin yaratıldığı, iş birimlerini ardından sürükleyen bir birim haline dönüşüyor. Dış kaynak kullanımı sayesinde, kurum içi iş bölümü uzman kurumlara aktarılmakta ve bu şekilde iş yoğunluğu yaşayan firma etkin bir maliyet ve zaman tasarrufu sağlamaktadır. Firma ise tamamen kendi sektöründe uzmanlaştığı konular üzerine odaklana bilmektedir.

Dış Kaynak Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Dış kaynak aldığı firmadan, olası bir sorun durumunda sınırsız destek alabilir,

Dış kaynak kullanım maliyetlerini gider havuzunda gösterilebilir.

Uzman personel kaynağını seçer ve kullanır.

Süreli ve proje bazlı hedeflerinize odaklı işe alım yapabilir.

Ana faaliyet alanlarına yoğunlaşarak, daha verimli çalışır.

Projelerini zaman, maliyet ve kalite açısından denetleyebilirsiniz,

Sözleşme sayesinde personelin çalışma süresini netleştirebilirsiniz.

Performansından memnun kalmadığı personeli değiştirebilirsiniz.

Kiralanan personele çalışılan gün bazında ödeme yaparsınız.

Kiralanan personele kıdem veya ihbar tazminatı ödemezsiniz.

Yıllık izinlerden oluşacak iş kaybının önüne geçersiniz.

Copyright © 2009 - 2018. Her Hakkı Saklıdır. - 01000111 01100101 01100100 01101001 01101011 01010100 01100101 01100011 01101000


Yükleniyor...